WIP Rumia
cart

A może tak rodzinne spędzanie czasu wolnego w kuchni?

A może tak rodzinne spędzanie czasu wolnego w kuchni?

Integracja z dzieckiem powinna mieć miejsce od najmłodszych lat, a gdzie lepiej zadbać o nią jak nie w kuchni, podczas wykonywania codziennych czynności, które scalają rodzinę. Wspólne gotowanie rozwija nie tylko zdolności manualne dziecka, ale również rozwija jego wyobraźnie i otwiera furtkę na nowe kompozycje smakowe, a przy okazji jest dobrą zabawą.

Przestrzeń kuchenna powinna stwarzać warunki odpowiednie dla najmłodszych. Z pomocą przychodzą solidne i odporne na zabrudzenia, zarysowania meble.

Aranżacja kuchni bez tajników

Proces planowania aranżacji kuchni dla rodziny w której są nasi najmłodsi członkowie musi być bardzo przemyślany. Bezpieczeństwo i użytkowość mebli to podstawa udanego projektu. Najlepszym wyborem będą gładkie materiały blatów z jak najmniejszą liczbą kantów oraz wystających elementów. Jednolita zabudowa w połączeniu z połyskującymi oraz matowymi frontami kuchennymi sprawdzi się idealnie. Dzięki wyborze tych frontów nasze meble będą długo wyglądać jak nowe.

Wybór laminatów akrylowych zamiast frontów lakierowanych, również będzie dobrym posunięciem. Laminat jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości oraz odporniejszy na działanie promieni UV, które sprawiają, że nasze meble tracą głębie koloru.

Co ze szkłem?

Szkło od lat wyznacza kanon elegancji, który przemycił się do naszych kuchni. Mimo iż jest materiałem wymagającym i ciężkim do obróbki. Jednym z czynników wpływających na wybór szklanych elementów jest optyczne powiększenie pomieszczenia w którym się znajdują. Niestety materiał ten jest stosunkowo nietrwały w porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych w kuchni. Podczas uszkodzenia elementy mogą skaleczyć przede wszystkim dzieci. Oczywiście istnieje możliwość wyboru szkła hartowanego, które jest bezpieczniejsze.

Następną możliwością jest wybór szkła polimerowego, którego powierzchnia jest pokryta bezspoinowym tworzywem wyrównującym powierzchnię. Dzięki takiej strukturze materiału czyszczenie jest szybie bez użycia detergentów, ponieważ brud nie ma gdzie się gromadzić. Szkło polimerowe jest lżejsze o połowę niż szkło tradycyjne i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, odkształcenia.

Higiena to podstawa

Gotowanie z dziećmi to najlepsza integracja rodziny, niestety potem należy zadbać o porządek. Oprócz rutynowych czynności jakimi są mycie naczyń, blatów najczęściej dochodzi czyszczenie frontów i ścian nad blatem. Z pomocą przychodzą laminaty akrylowe oraz szkła polimerowe, które są łatwe w pielęgnacji, dzięki czemu małym wysiłkiem posprzątamy kuchnie dokładnie i w krótkim czasie. A wolny czas poświęcimy na pogłebianie więzi rodzinnych.

Firma REHAU stworzyła specyficzny produkt jakim jest szkło polimerowe, które idealnie się sprawdzi w roli okładziny ściennej nad blatem kuchennym. Sposób montażu jest bardzo łatwy i dzięki niewielkiej grubości szkła montaż możliwy jest na obecnych płytkach. Zapomnij już o brudzie między fugami!

Kuchnia i zabawa?

Rysowanie rozwija wyobraźnie dziecka dlatego też warto stworzyć przestrzeń w której możliwe jest tworzenie arcydzieł przez najmłodszych. Istnieje możliwość pokrycia frontów szkłem polimerowym, po którym można pisać kredą w wersji matowe lub flamastrem w wersji połyskującej.

×Jak możemy Ci pomóc?